Maszynki fryzjerskie

( ilość produktów: 51 )
Sprawdź co według nas zasługuje na uznanieŚledź okazje tygodnia i zyskaj do 70% rabatu!Przekonaj się sam dlaczego warto robić zakupy w Vebie

Na co zwracać uwagę kupując maszynkę fryzjerską?

poradnik zakupowy ułatwiający wybór odpowiednich produktów fryzjerskich:

Na co zwracać uwagę kupując maszynkę fryzjerską?

(Schowaj opis)

 

Maszynki fryzjerskie dzielimy na przewodowe i bezprzewodowe, a niektóre maszynki bezprzewodowe, posiadają opcje pracy także na kablu:

 

Bezprzewodowe
Maszynki bezprzewodowe sa zazwyczaj nieco cięższe od tych zasilanych sieciowo. Jej atutem jest to, że można jej używać nawet wtedy kiedy nie mamy w poblizu kontaktu. Stopień rozładowania baterii wskarzą diody lub wyświetlacz LCD (w zależności od modelu), a kiedy bateria jest wyczerpana, wystarczy podłączyć ją do prądu.

Przewodowe

Maszynki przewodowe są zazwyczaj lżejsze od sieciowych (nie mają baterii), i mimo, iż kabel może nieco ograniczać swobodę ruchów i konieczne jest posiadanie dopływu prądu, to maszynki te posiadają również zalety. W maszynce sieciowej bateria nie rozładuje się, a silnik pracuje cały czas z taką samą prędkością, gdyż nie jest uzalezniony od spadku mocy akumulatora.

Bezprzewodowo-przewodowe
Praca za pomocą maszynki bezprzewodowo-przewodowej daje ogromny komfort strzyżenia . Kiedy kabel jest zbyt krótki, albo zawija się, wystarczy go odłączyć i można dalej pracować akumulatorowo. Stopień rozładowania baterii wskarzą diody lub wyświetlacz LCD (w zależności od modelu).

 

Moc silnika maszynki:

Moc silnika standardowo podawana jest w obrotach na minutę. W zależności od marki i modelu moc kształtuje się na 6000 – 8000 obr./min.

 

Najczęściej spotykane ostrza to:

- aluminiowe

Ostrze aluminiowe zostało wyparte przez mocniejsze tworzywa.

- stalowe
Stal nierdzewna pozwala na precyzyjne cięcia. Idealne do precyzyjnych cięć.

- ceramiczne
Łatwe w konserwacji. Nadaje się zarówno do fryzur klasycznych oraz kreatywnych.

- tytanowe
Technologia stali tytanowej pozwala na długoletnie używanie jednego ostrza.

 

Długości strzyżenia maszynki:

Niektóre z modeli posiadają regulację długości na samym ostrzu (0,1-2mm). Dostępne są również maszynki w których w łatwy sposób można wymienić ostrza (o różnych długościach). Długości nakładek plastikowych to zazwyczaj od 1-45 mm. Ilość nakładek równiez jest zróżniocowana. Coraz częściej jednak w maszynkach stosowane są tzw. nakładki uniwersalne- regulacja za pomocą prowadnicy, przy uzyciu jednej nakładki pozwala osiągnąć kilka długości.

 

Maszynki specjalne:

Do wygalania włosów, z brody, karku, pejsów służą tzn trymery, są to niewielkie maszynki. Dzięki małym ostrzą posiadają większą precyzję cięcia i ułatwiają strzyżenie trudnodostępnych miejsc.

Dostępne są również maszynki do wycinania wzorków, to niewielkie trymery ze specjalnym cienkim ostrzem umożliwiającym precyzyjne wygalanie małych pasm włosów.

 

Konserwacja maszynki:

Aby maszynka cieszyła się długą żywotnością konieczna jest odpowiednia konserwacja. Codziennie po skończonej pracy należy maszynkę czyścić i oliwić. Raz do roku, warto oddać maszynkę do serwisu celem przeglądu i konserwacji.

Zaufane Opinie IdoSell
4.66 / 5.00 169 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-11
Olewam gorąco!
2023-08-18
Super
pixel